CHILDIO MAGAZÍN

Časté chyby při hledání doučování pro děti


Dobrá spolupráce dítěte a učitele je zásadní, pak se dostaví i výsledky. Vyberte toho, kdo s dítětem umí pracovat.


Čelí vaše dítě potížím v určité oblasti vzdělávání? Má mimořádné nadání nebo zájmy, které vyžadují podporu, na kterou vy sami už nestačíte? Doučovat lze cokoliv od matematiky, přes jazyky, až po hru na hudební nástroje. Jak vybrat dobrého lektora a čemu se vyhnout?


Nedostatečné ověřování informací o lektorech


Máte kontakt na dobrého lektora přes okruh svých známých a rodiny? Ne vždy tato možnost je. Proto čtěte pečlivě inzeráty nabízející doučování. Dejte přednost těm lektorům, kteří mají ověřený profil a mají reference dalších klientů. Tamtéž se dozvíte také o vzdělání, kurzech a praxi, kterou daný lektor má. Neodpovídá na dotazy e-mailem? Je možné, že nemá kapacitu, ale také zájem. Nic nenahradí doučujícího, který má zájem především o výsledek dítěte…


Osobnost lektora - zbytečné obavy, že nepoznáte dobrého


Lektora nevybíráme jen podle fotky, ale spíše podle jeho organického přístupu k výuce a konkrétnímu dítěti. Umí komunikovat? Je připravený na svoji lekci? Zajímá ho výsledek toho, co se dítě během doučování naučilo? Umí se přizpůsobit v neočekávaných situacích nebo je pro něj problém úplně všechno? Diskutuje s vámi potíže, kterým při vzdělávání on nebo dítě čelí? Je transparentní? Pokud ano, je šance, že jste trefili na kvalitního lektora.


Dostupnost výuky - zvládáte nastavit vzájemná očekávání?


Časová i místní dostupnost učitele je důležitá, aby rodina mohla logisticky zvládnout zařadit doučování do svého harmonogramu. Na některých platformách jsou tyto údaje dostupné přímo pod profilem. Časová flexibilita a dodržování slibů je základ dobré spolupráce (pro obě strany). Každý lektor také stanoví podmínky toho, kde je ochoten vyučovat. Někdo učí jen ve svém prostředí, jiný rád za studentem přijede. Část lektorů nyní nabízí také svoje služby on-line. Ceny za vyučovací hodinu se liší podle regionů a nemusí vypovídat o kvalitě výuky nebo vzájemné spolupráci s vaším dítětem. Proto je lepší po dohodě s doučujícím podniknout úvodní (placené) setkání. A až poté se rozhodnout o další spolupráci.

Tipy redakce: Doučování najdete např. přes: www.najdiucitele.cz, www.naucim.cz, www.doucuji.eu, www.rychlavyuka.cz nebo www.individualnidoucovani.cz.


Foto: Candid_Shots

Související příspěvky

Zobrazit vše

Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png