CHILDIO MAGAZÍN

  • Renáta Hrabáková

Co dělat s dětmi, když venku prší?


I když je venku ošklivé počasí, dá se dělat spoustu věcí, kterými zaženete se svými dítky nudu. Pokud už vás nebaví kreslení a všechny deskovky jste hráli nejméně stokrát, přinášíme vám několik neotřelých rad, díky kterým si se svými dětmi užijete spoustu zábavy.

Déšť určitě není důvod proto, abyste nešli ven. Ale pokud prší několik dní v kuse a vše je mokré a pochmurné, ne každému se chce skákat mezi kalužemi. Jenže co v takových dnech dělat doma, když nechcete jen sedět u televize a koukat na pohádky?


Hledání pokladů

Pokud máte zvídavá dítka, zahrajte si s nimi na lovce pokladů. Po domě poschovávejte drobné dárečky nebo sladkosti a na jednotlivá stanoviště připravte různé úkoly a rébusy. Děti si tak budou muset zábavnou formou lámat hlavu a za svou snahu budou odměněni. Až bude venku hezké počasí, můžete obdobu této zábavy aplikovat i na zahradu nebo do parku.


Bludiště

Pokud vás domov nemá zrovna příliš místa, nevadí. Do úzké chodby můžete nainstalovat provázky nebo barevnou lepenku a vytvořit pro svou ratolest bludiště. Když jím projde bez doteku zábrany, odměňte jej sladkostí nebo třeba pár minutami navíc na tabletu.


Bunkr

Stavba bunkru je velmi populární aktivitou, ke které nepotřebujete žádnou extra výbavu. Bohatě vám postačí kus nábytku, deka nebo prostěradlo a je hotovo. Děti si tuhle malou zašívánu užijí samy, ale i s vámi, sourozenci nebo kamarády. Pokud máte větší plochu, kterou můžete “zastavět”, lze bunkr rozdělit na vícero místností.


A co vy? Co obvykle děláte doma, když je venku nevlídno a vaše děti se nudí?

Související příspěvky

Zobrazit vše

Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png