CHILDIO MAGAZÍN

Hrajeme si levně a ekologicky


Už nevíte, čím své děti doma zabavit, aby byl doma chvilku klid? Zkuste jejich tvořivost! Investice je téměř nulová, i tak si ale užijete spoustu zábavy. Jako základní materiál vám poslouží karton, ruličky od toaletního papíru nebo třeba plato na vejce.

Deskové hry už nikoho nebaví, lego a puzzle jsou dávno složené. Co teď? Karton! Výrobou různých rekvizit a hraček si vaše dítko procvičí řadu různých technik, které podpoří jeho jemnou motoriku. Navíc bude muset zapojit svou fantazii a získá dobrý pocit z odvedené práce. A v neposlední řadě je toto tvoření ekologické.


Hrady a zámky

Milují vaše děti pohádky, rytíře, princezny? Tak to určitě uvítají hrad, ve kterém si užijí spoustu zábavy. Nikdo neříká, že společně musíte vytvořit repliku zámku Versailles. Sežeňte si pár velkých krabic, do kterých vyřízněte/namalujte dveře a okna. Z papírové lepenky můžete svůj výtvor ozdobit různými erby, skvěle se bude hodit i na dekoraci zdí nebo lemování hlavní brány. Pokud máte doma staré povlečení nebo zbytky látek, můžete vaše sídlo ozdobit i vlajkou či udělat záclonky do oken. No a nezapomeňte, že každý král potřebuje svou korunu!Veselé závěsy

K tomuto tvoření budete potřebovat naopak menší kousky kartonu, nůžky, tempery nebo fixy a provázek. Dále můžete využít i třeba třpytky, korálky nebo knoflíky. Na karton namalujte nebo obkreslete vybraný tvar. Fantazii se meze nekladou - může to být třeba motýlek, hvězdička nebo auto. Tvary vystříhejte a nechte je vaším dítkem barevně ozdobit. Do hotových výrobků udělejte dírky a pomocí provázku jich pověste několik pod sebe. Hotový závěs můžete umístit třeba na lustr, nad postel nebo na nástěnku.


Stojánky

A co vyrobit z ruliček od toaletního papíru? Stačí, když mu vytvoříte dno a můžete mít například krásný stojánek na tužky nebo sušené kytičky. Dekorovat se dá mnoha způsoby - zkuste barevné papíry nebo veselá peříčka. V papírnictví nebo na internetu pořídíte i třeba nalepovací očička, která vaše ratolest využije na tvorbu zvířátek.


Související příspěvky

Zobrazit vše

Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png