CHILDIO MAGAZÍN

Nové knihy pro děti a mladistvéMěsíčně v Česku vychází spousty knih – některé vás, nebo vaše děti zaujmou svojí obálkou, jiné naopak anotací. Vybrali jsme pro vás proto hned několik nejzajímavějších (ať už příběhově, nebo graficky) knih pro děti a mladistvé, které u nás vyšly na přelomu roků 2020/2021 a které určitě stojí za přečtení.

Malamandr (Thomas Taylor)


Děj knihy je plný napětí, záhad a zajímavých postav. Hlavní hrdinové, kteří příběhem provázejí, čtenáře jistě učarují – Herbie, vtipný a vždy pohotový zakladatel hotelu Grand Nautulius a dvanáctiletá vždy odvážná Violeta. Oba hrdinové hledají ztracené Violetiny rodiče, ovšem stopa je zavede až k bájné mořské obludě malamandrovi. Atmosférické prostředí jednoho starého městečka, o kterém jste nikdy neslyšeli a v kterém se příběh odehrává, zajistí fantastické dobrodružství. Mladší čtenáře jistě potěší také velmi zdařilá obálka a dobře vypracovaná mapa městečka.

Pokud vaše děti milují piráty, nebo detektivy, pokud se jim často něco ztrácí a musí to hledat, jsme si jisti, že si v knize přijdou na své.
Filípek (Marek Šnábl)

Filípek je zdařilým projektem spisovatele Marka Šnábla a ilustrátora Martina Stehlíka. Příběh je zasazen do prostředí šumavského lesa, příběh vypráví všemi dětmi milovaný pohádkový dědeček a hlavní postava– skřítek Filípek – potěší a pobaví i ty nejmenší čtenáře. Příběh je napínavý a doprovodné ilustrace jej velmi dobře podkreslují.
Aport, Fousku! (Ester Stará)

Ester pracuje jako speciální pedagožka a logopedka a zkušenosti z praxe využívá i při psaní knih, není proto divu, že jsou všechny její knihy dětmi i rodiči tak oblíbené! Aport, Fousku! je příběh o Láďovi, páníčkovi pejska Fouska. Fousek ovšem není jen tak nějaký pejsek a kromě klacíků dokáže nosit i všelijaké jiné pokladu. Zábavná kniha plná ilustrací je ideální pro společné čtení rodičů s dětmi.


Balkón (Melissa Castrillón)

Obrázková kniha pro ty nejmenší i pro starší. Melissa je známou anglickou ilustrátorkou, která našla zalíbené ve tvorbě dětských knih. Obrázky vás zavedou do příběhu o tom, jak jedna zahrádka malé holčičky, dokáže měnit svět i vztahy lidí v něm. Kniha malé děti rozhodně zaujme svým obvyklým formátem, neutahá je délkou (kniha má 48 stran), ale zaručí rodičům, že se k ní budou chtít děti vracet, díky magickému příběhu s poutavými ilustracemi.


Strašáci (Mathieu Salvia)


Kniha je vhodná pro starší děti – hlavnímu hrdinovi komiksu Strašáci je sice teprve devět, přesto zažije hororový příběh, který by nenechal klidného kdejakého dospělého. Eliot je totiž svědkem vraždy svých vlastních rodičů a jemu samotnému jde o život. Je natolik bezradný, že o pomoc poprosí prastaré strašidlo! To se chlapcovi skutečně rozhodne pomoci, ale vrahové jsou jim přesto neustále v patách. Styl komiksu je inspirován v manze, jeho čtení je proto rychlé a dává dynamickému ději vyniknout, avšak klasický komiksový styl (zejména barvy) propůjčují knize temný a jedinečný nádech.Související příspěvky

Zobrazit vše

Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png