CHILDIO MAGAZÍN

  • Renáta Hrabáková

Zapojte své děti do pomoci v domácnosti


S prvními jarními slunečními paprsky pomalu přichází i čas na jarní úklid. Možná jste trošku nervózní z toho, co všechno je po dlouhé zimě potřeba udělat. S pomocí rodiny vše zvládnete mnohem rychleji.

Z průzkumu The Washington Post vyplynulo, že téměř 3/4 rodičů se podílely na pomoci v domácnosti, když byli sami dětmi. Jen 28 % z nich ale podobnou pomoc požaduje po svých potomcích. Přitom děti, které jsou ve věku 3 - 4 let a které se aktivně podílejí na domácích pracech, mají lepší vztahy se svou rodinou a kamarády a jsou dokonce úspěšnější ve své pozdější profesní kariéře. Tyto úkoly jsou navíc součástí výuky našich dítek. A to už je dobrý důvod zapojit je nejen do jarního úklidu.


Udělejte si plán

Na začátku svého úklidového projektu si naplánujte, co je vlastně potřeba udělat. S tímto plánem vám pak půjdu celá akce snáz. Na papír si můžete udělat i časovou osu, abyste měli jasně stanoveno, co se musí v určitý den udělat. Nezapomeňte si s rodinou sednout a prodiskutovat jak zmíněnou časovou osnovu, tak i přidělení jednotlivých úkolů.

Užijte si zábavu

Úklid nemusí být jen nuda a něco “za trest”. Udělejte ze svého úklidového dne zábavu. Z jednotlivých členů domácnosti vytvořte týmy, které si budou vzájemně konkurovat. Svůj tým nezapomeňte trefně pojmenovat. Závodit můžete o to, kdo úkoly splní nejrychleji nebo kdo zvládne vytřídit nejvíce věcí, které už nevyužije.


Oslavte to

Když je úklid dokončen, přichází čas na oslavu. Můžete připravit slavnostní večeři nebo si pustit oblíbený film a nadlábnout se zmrzlinou. Malí pomocníci jistě za svou snahu uvítají diplom nebo medaili. Fantazii se meze nekladou.

Související příspěvky

Zobrazit vše

Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png